Smetana Ensemble

Není náhoda, že hudebnící Pražských symfoniků hrají komorní koncerty ve Smetanově muzeu. Smetana Ensemble je smyčcový kvintet a sólistka, kteří Vás během jedné hodiny provedou různými hudebními styly od baroka přes klasiku a romantické období až po hudbu dvacátého století. V repertoáru se hudebníci nevyhýbají ani tak populárním umělcům jako jsou George Gershvin, Astor Piazzolla nebo Henry Mancini.

Lukáš Verner

Lukáš studoval kontrabas na pražské konzervatoři u profesora Václava Fuky, a dále pokračoval ve studiu na HAMU pod vedením profesora Radomíra Žaludy. Členem Pražského symfonického orchestru (FOK) se stal v roce 1993 a v současné době je zástupcem vedoucího skupiny. Hrál v prestižních koncertních sálech po celém světě. Mimo FOK je velmi vyhledávaným komorním hudebníkem a pravidelně hraje s významnými barokními a klasickými soubory v Praze a celé Evropě, spolupracuje a vystupuje s renomovanými hudebníky jako Simon Standage (UK), Florian Deuter (DE) a Sergio Azzolini (IT).

Michaela Šrůmová

Bývalá studentka prof. Olgy Jirákové a absolventka mistrovských kurzů José Cury. Michaela vystupovala v koncertních sálech v Evropě i po celém světě. Je pravidelnou hostující sólistkou Pražského symfonického orchestru a bývalou členkou Českého národního divadla, kde ztvárnila role v mozartovských operách Don Giovanni a Idomeneo. Il Mondo della Luna od Hayda, Král Arthur od Henry Purcella, Motezuma od Myslivečka a Rusalka od Dvořáka. Pravidelně zpívá a nahrává s Filmovým symfonickým orchestrem v proslulých mezinárodních filmových studiích Barrandov a spolupracuje na mnoha domácích a zahraničních filmových produkcích.

Pavla Radostová

Pavla Radostová se narodila v roce 1989. Od 5 let zpívá s rodinným souborem Musica Laetitia, který se věnuje převážně barokní hudbě. Hudební vzdělání započala na ZUŠ Antonína Dvořáka v Lipníku nad Bečvou, kde kromě klavíru studovala i zpěv. Ve studiu zpěvu pak pokračovala na Konzervatoři Brno ve třídě MgA. Blanky Morávkové. Zde se zúčastnila projektů Operního studia. Je absolventkou brněnské JAMU, kde studovala u paní Natálie Romanové - Achaladze. Během studia se pravidelně zapojovala do projektů Komorní opery. Je členkou několika souborů: Ensemble Opera Diversa, Czech Ensemble Baroque, Tupá Šídla, Musica Laetitia, Collegium 1704, atd. Spolupracuje s Brno Contemporary Orchestra pod vedením dirigenta Pavla Šnajdra, dále s orchestrem BERG (um. vedoucí Peter Vrábel), Ensemble Inégal (um. vedoucí Adam Viktora) či Musicou Aeternou (um. vedoucí Peter Zajíček), hostuje v několika sborech, např. Moravan Kroměříž. V roce 2018 debutovala jako Barena v opeře Její pastorkyňa Leoše Janáčka v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Sólově se podílela na natočení několika CD ( F.X.Richter: Super Flumina Babylonis, F.X.Richter: Te Deum, Musica Aeterna: Resonate et plaudite, …) V roce 2017 vyhrála 1. místo na interní soutěži Letní školy barokní hudby v Holešově. Své vzdělání si rozšiřuje pravidelnou účastí na pěveckých kurzech a workshopech (Letní škola barokní hudby, Letní hudební akademie Kroměříž, atd…) pod vedením předních českých i zahraničních lektorů.

Muzeum Bedřicha Smetany
Novotného lávka 1
Praha 1

MHD
Metro A - stanice Staroměstská
Tramvaj 2, 17, 18 - zastávka Staroměstská, Karlovy lázně

Top